

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Resistance | 15 kΩ |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Power Rating | 125 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
Stock: 3204
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14363
Ext.Price$0.14363
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14363 | $0.14363 |
| 10 | $0.10430 | $1.04300 |
| 50 | $0.09424 | $4.71200 |
| 100 | $0.08515 | $8.51500 |
| 500 | $0.08139 | $40.69500 |
| 1000 | $0.07405 | $74.05000 |
| 3000 | $0.06737 | $202.11000 |
| 5000 | $0.06130 | $306.50000 |
